9

jul

Plopsaland Ardennen 2

Passiescore:

Plopsaland in de Ardennen met het nieuwe Mayaland is de hele dag feest

Door Redactie

Plopsaland Ardennes (voorheen Plopsa Coo), ligt prachtig in de groene valleien bij de Watervallen van Coo. In 2025 onderging het park een ingrijpende naamsverandering én uitbreiding, om het nog aantrekkelijker te maken voor gezinnen die houden van avontuur én beleving.

Een familievriendelijke metamorfose

Plopsaland Ardennes gaat de komende jaren nog leuker worden maar nu is de grote blikvanger Mayaland, een nieuwe themagebied rondom Maya de Bij, het iconische Studio 100-figuurtje, dat onlangs 2025 feestelijk werd geopend. Maar ook de andere attracties in Plopsaland Ardennen zijn de moeite waard voor het gehele gezin. Kinderen kunnen klimmen, springen en spelen in de speeltuinen rond de Carrousel, De Konijntjes en het Apeneiland, ideaal voor jongere bezoekers,maar ook dansen op K3, in de brandweerauto’s plaats nemen of echt gaan karten. Er zijn veel leuke attracties voor jong en oud. Maar Mayaland is het nieuwe themagebied. 

Plopsaland Ardennen 1

Mayaland – zes attracties vol magie

Mayaland beslaat zo’n 5.000 m² en het nieuwe themagebied omvat zes attracties, waaronder drie splinternieuwe atracties. Wat dacht je van de Swingboom (Swinging Tree): een vrolijke draaiende boom en zeer geschikt voor jong én oud. Of voor de durfals: de Valtoren (Falling Tower): een spannende, maar kindvriendelijke toren van Zierer, met lichte vrije val en de Schommelhommel. Ook vind je hier de Wild Swing: voor het eerst in de Benelux een 12-meter hoge wild swing geheel spannend, zonder koprollen.  Vlindervlucht (Butterfly Flight), al sinds 2020 geliefd, is verplaatst en staat nu passend ingebed in het nieuwe thema. Daarnaast vind je de Maya Splash en de super schattige Mini‑pedalo’s, ideaal voor rustige waterpret met uitzicht op de kleurrijke omgeving. Nieuw in het hart van Mayaland is tevens een verborgen horecapunt, verscholen onder gras en bloemen, perfect om even op adem te komen met een snack of de exclusieve Maya-wafel die je absoluut moet proeven! Mayaland is echt gericht zich op kinderen vanaf ongeveer 2 jaar, maar biedt plezier voor het hele gezin. De combinatie van rustige waterattracties, zachte draaimolen en spannende swings is slim afgestemd op verschillende leeftijden. Van vrolijkheid van Maya’s wereld tot de natuurlijke aankleding met bloemen en groen: de thematisering is smaakvol, kleurrijk, gezellig, fris en net even anders dan de rest van het park. Het is echt een mooie toevoeging aan Plopsaland Ardennen. Mayaland vloeit naadloos over in de rest van het park (het ligt een beetje achterin) en de  waterattracties volgen, shows, liftjes, afdaling naar de bobsleebaan of langs de watervallen.

Plopsaland Ardennen 2

Hele dag plezier 

Vicky The Ride, DinoSplash en de spectaculaire Maya Splash staan garant voor avontuurlijke waterpret en de Bel RTL zetellift biedt een panoramisch uitzicht over de valleien – adembenemend mooi op heldere dagen en natuurlijk ook de mooie waterval de Coo. Maar ook zijn er vooral in de middag allerlei shows op de twee podia. Je hebt meerdere optredens op Podium Sequoia, waaronder de nieuwe show Maya is jarig – een vrolijke meezing-show voor jong en oud. Heel fijn is dat de shows zowel in het Frans als Nederlands gespeeld worden, een slimme keuze voor deze tweetalige regio. Later op de dag waren ook Bumba, Plop en de Smurfen van de partij voor een meet & greet. Niet alle shows zijn dagelijks te zien, dus het is slim om vooraf het programma te bekijken. Het gevarieerde showaanbod zorgt steeds voor extra magie in het park. Als feestelijke afsluiter is de Uitzwaai Show bij Podium La Cascade een echte aanrader: samen met alle Studio 100-helden zing en dans je de dag uit. Een perfect einde van een geslaagde familiedag!

Beleving en gezelligheid 

Plopsaland Ardennes is heel erg overzichtelijk en fijn om te doen in één dag. Door de verrassende attracties voor jong en oud is het themapark de gezinsbeleving, die je zoekt als je daar op vakantie bent. Het aanbod aan attracties is verrassend divers: je vindt er alles van een steoeltjeslift die de bergen in gaat, tot een bobslee met een vrije val, een Smurfen-achtbaan. En de botsauto’s, zweefmolens en draaimolens, alles is er te vinden in de attracties van Plopsaland Ardennen. Alles heel netjes ingedeeld in de thematische zones rond Plop, K3 en Bumba. Het park heeft precies de juiste grootte om je de hele dag te vermaken, en je hoeft niet bang te zijn dat je iets mist. Wil jij jouw volgende bezoek plannen? Boek een ticket hier online en combineer je dag parkbezoek met de prachtige natuur van de Ardennen – een complete mix van spelen, ontdekken en verwonderen!

Plopsaland Ardennen 3

Plopsaland Ardennen 4

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

Je mag gebruik maken van deze HTML tags en attributen: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Copyright pending. All rights reserved.